Brajan Goryl ponownie na podium

W miejscowości Slovenj Gradec w Słowenii, w dniach 25.05 – 26.05 odbywały się zawody w rolkarstwie alpejskim (Inline Alpine). Brajan Goryl uczeń naszej szkoły z klasy 1a wraz z powołaną kadrą Polski wziął udział w obydwóch dniach zawodów.

Pierwszego dnia odbyły się Mistrzostwa Słowenii open w kategorii slalom (Trophy Sl. Gradec SL/SLO (WR)), w którym Polska kadra w różnych kategoriach wiekowych zdobyła bardzo dobre pozycje, m.in. Brajan Goryl, który zdobył 3 miejsce.

W drugim dniu, odbył się Puchar Świata, czyli zawody w których startuje się bez kategorii wiekowych, jedynie z podziałem na płeć. Na każdym Pucharze Świata zbiera się punkty, aby ostatecznie na koniec sezonu zająć dane miejsce. W pierwszy przejeździe startują wszyscy. Aby przejść do drugiego przejazdu, trzeba zmieścić się w pierwszej 40 zawodników, co udało się wszystkim reprezentantom Polskiej kadry. Po drugim przejeździe zawodnicy dostają punkty od 30 miejsca w górę. Im bliżej 1 miejsca, tym więcej punktów. Niemal cała Polska kadra załapała się do pierwszej 30, a Brajan Goryl zdobył ostatecznie 23 miejsce, wracając do Polski z punktami.

Serdecznie gratulujemy i liczymy na więcej takich wyników!