W dniu 20 czerwca odbyła się ceremonia, podczas której nagrodzeni i wyróżnieni zostali uczniowie, którzy w kończącym się roku szkolnym osiągnęli wybitne wyniki i sukcesy w nauce, w konkursach przedmiotowych, sportowych i artystycznych. Dzisiejsze wydarzenie uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Krakowa, pan Aleksander Miszalski, Absolwent naszego Liceum. Nasze zaproszenie przyjął także długoletni Dyrektor Szkoły pan Marek Stępski. Obecni byli również przedstawiciele Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne, pozostali pracownicy szkoły oraz Wspaniali Uczniowie, bez których to wydarzenie nie byłoby możliwe. Uroczystość była dla nas wszystkich bardzo wyjątkowa, gdyż świętowaliśmy osiągnięcia, trud, mrówczą pracę i determinację uczniów, które wprowadziły ich na nowy etap edukacyjnej podróży.
Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Prezydenta Miasta Krakowa pana Aleksandra Miszalskiego, że w tak pracowitym okresie znalazł czas by być obecnym podczas tego wydarzenia.
Zdjęcia: www.krakow.pl
Organizacja: klasy 3d oraz 3e
To już ósmy rok działalności Uniwersyteckiego Fakultetu Geograficznego
Uniwersytecki Fakultet Geograficzny (UFG) został zorganizowany z inicjatywy prof. Urszuli Batorskiej, pod patronatem Uniwersytetu im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, przy współpracy z prof. dr hab. UKEN Tomaszem Bryndalem.
Uczniowie z klasy 1d uczestniczyli co miesiąc w zajęciach prowadzonych przez pracowników UKEN w Krakowie. Podczas zajęć zapoznali się z historią i współczesnością Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie (SW Spitsbergen) – dr Piotr Dolnicki oraz nowoczesnymi technikami pomiarowymi w geografii- dr Paweł Struś. Jak na prawdziwych geografów przystało poznali dokładnie rzeźbę Tatr (dr Paweł Krąż) oraz analizowali i konstruowali mapy georóżnorodności w Polskich Karpatach Zachodnich (dr Anna Chrobak-Żuffova). O roli uzdrowisk mówił dr Robert Faracik w prezentacji „Uzdrowisko – miejsce, które leczy”. Uczniowie poznali również europejskie szlaki kulturowe (dr Franciszek Mróz), a o kryzysie uchodźczym opowiedział nam dr Tomasz Padło. Razem z dr. Bartłomiejem Pietrasem nauczyliśmy się prostych pomiarów meteorologicznych.
Na zakończenie fakultetu uczniowie otrzymali certyfikaty. UFG to doskonała okazja aby rozszerzać geografię na poziomie akademickim, rozwijać zainteresowania tą dziedziną nauki pod okiem doświadczonych specjalistów oraz dokonywać obserwacji i pomiarów w terenie.
Poniżej kilka zdjęć z warsztatów
Organizacja: prof. Urszula Batorska