Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków FMFT do wspierania utalentowanej młodzieży podczas 53. edycja Festiwalu Małych Form Teatralnych w Teatrze Groteska.
Od tego roku mogą Państwo rezerwować wybrane miejsca w Teatrze na wszystkie dni festiwalowe korzystając z systemu elektronicznej rezerwacji biletów dostępnego w zakładce BILETY pod adresem fmft.art.pl.
Koszt biletu na Galę wynosi 10zł, a na pozostałe dni 5zł. Pieniądze zebrane w ten sposób pomogą nam pokryć koszty organizacji Festiwalu. Jedna osoba może zarezerwować w systemie max. 5 biletów, które należy okazać Organizatorom FMFT (w formie elektronicznej lub papierowej) przy wejściu do Teatru.
Bilety na Galę Festiwalową będzie można nabyć od 30 marca.
Przypominamy harmonogram 53. edycji FMFT
20 marca 2023r. (poniedziałek) Dzień Poezji Śpiewanej i Recytowanej, miejsce: Teatr Groteska godz. 16:30
27 marca 2023r. (poniedziałek) Dzień Sztuk i Tańca, miejsce: Teatr Groteska g.17:00
28 marca 2023r. (wtorek) Dzień Sztuk i Filmu, miejsce: Teatr Groteska g.17:00
24 kwietnia 2023r. (poniedziałek) Gala Festiwalowa, miejsce: Teatr Groteska g.17:00
Bardzo prosimy o punktualność i przybycie do Teatru trochę wcześniej.
Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z Państwem w Teatrze Groteska!
Przypominamy również o innej możliwości wsparcia FMFT: https://zrzutka.pl/uhjh6z
Z wyrazami szacunku, Organizatorzy 53. FMFT
Za nami kolejne warsztaty organizowane w ramach projektu „Tygodnika Powszechnego” Lekcje Czytania z… Tym razem uczniowie klasy 1d omawiali powieść, której główny bohater sądzony jest za współudział w zabójstwie. Zajęcia prowadził pan Grzegorz Jankowicz – doktor nauk humanistycznych, dyrektor literacki Festiwalu Conrada. Wspólnie z nim poruszyliśmy wiele ważnych tematów wiążących się z powieścią, takich jak dyskryminacja, rasizm, przemoc, przyjaźń czy empatia. Prowadzący zwrócił nam też uwagę na potrzebę walki z uprzedzeniami i stereotypami. W trakcie dyskusji odpowiedź na podstawowe pytania: czy główny bohater jest winny i kim tak naprawdę jest „Potwór”- stała się trudna.
„Każdy z nas mógł się wcielić w postać sędziego, tworzyliśmy własne wyroki, które przedstawialiśmy na forum klasy. Było to niesamowite przeżycie, a najbardziej intrygującym był fakt, że na jedną książkę, każdy z nas patrzył z innej perspektywy!”.
„To, co na początku wydawało się oczywiste i zrozumiałe, stało się bardziej skomplikowane i wymagało zastanowienia się nad tym. Ponieważ zakończenie tej książki nie było oczywiste, podobało mi się dokładne pochylenie nad tym tematem”.
Uważam, że zajęcia były bardzo dobrze zorganizowane i przeprowadzone. Pozwoliły nam one na zagłębienie się w problematykę książki oraz zachęciły do głębszej analizy czytanych w przyszłości tekstów”.
Od roku nasza szkoła uczestniczy w unijnym projekcie „Go to Dent- profilaktyka próchnicy”. Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna, a przede wszystkim uświadamianie, jak istotne dla zdrowia ogólnego i wysokiej jakości życia jest dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej. Przedstawiciele firmy Luxmed – doświadczeni trenerzy – lekarze stomatolodzy i edukatorzy zdrowotni, po raz kolejny przeprowadzili warsztaty z młodzieżą zakresie profilaktyki oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Projekt realizowany jest w ramach programu polityki zdrowotnej Ministerstwa Zdrowia pn. Profilaktyka próchnicy zębów dla młodzieży.
Koordynacja projektu prof. Anna Perzyńska-Biskup
W ramach współpracy naszej szkoły z Okręgową Izbą Radców Prawnych w lutym i marcu krakowscy radcowie prawni przeprowadzili cykl wykładów dla klas menedżersko – ekonomicznych (2d, 3d, 4N). W wybranych wykładach uczestniczyły również klasy 3e oraz 1c.
Tematy zajęć:
Odpowiedzialność cywilna, karna i administracyjna – radca prawny Bartosz Włodarczyk
Prawo spadkowe. Dziedziczenie ustawowe i testamentowe – radca prawny Damian Nartowski
Prawo cywilne i konsumenckie. Zakupy i reklamacje w sieci (np. na Allegro). E-umowy, klauzule niedozwolone – radca prawny Magdalena Romanowska
Prawo podatkowe: podatki w życiu codziennym. Problematyka prawna pożyczek „chwilówek” – radca prawny Justyna Zając – Wysocka
Okręgowa izba radców prawnych jest obok Krajowej Izby Radców Prawnych jednostką organizacyjną działającego w Polsce samorządu radców prawnych. Posiada osobowość prawną. Tworzą ją radcowie prawni i aplikanci radcowscy zamieszkali na terenie danego okręgu, wyznaczonego uchwałą Krajowej Rady Radców Prawnych. Obecnie utworzonych jest 19 okręgowych izb radców prawnych. Do zadań okręgowych izb radców prawnych należy m.in. organizacja aplikacji radcowskiej.
Organizacja:
OIRP: Kierownik Działu Prawno-Organizacyjnego Biura OIRP w Krakowie dr Małgorzata Grelewicz – La Mela
II LO: dr Wioletta Nogaj