Michał jest członkiem Kadry Polski w paranarciarstwie alpejskim. Z dumą publikujemy informacje o jego sukcesach.
Michał reprezentował Polskę w poniższych zawodach:
– 27-28 listopada 2021 r. pierwszy Puchar Europy w Paranarciarstwie Alpejskim w Austrii w Resterhohe, 2 razy 3 miejsce w slalomie specjalnym – pierwsze zawody międzynarodowe w karierze i w kadrze
– 12-14 grudnia 2021 r. Austria Steinach – 2 miejsce w Pucharze Europy w ramach którego odbyły się również mistrzostwa Wielkiej Brytanii w Paranarciarstwie Aplejskim i podwójne wicemistrzostwo Wielkiej Brytanii w slalomie gigancie i super gigancie
– 17-21 grudnia 2021 r. w Szwajcarskim St Moritz pierwsze zawody Pucharu Świata Paralympic: w slalomie gigancie 3 miejsce i brązowy medal (pierwszy medal PŚ) w slalomie specjalnym dwukrotnie 4 miejsce
– 14- 23 stycznia Mistrzostwa Świata w Para Sportach Zimowych w Lillehammer:
zjazd – 5 miejsce,
superkombinacja – 4 miejsce,
slalom gigant – 6 miejsce
slalom – 4 miejsce
slalom równoległy – 4 miejsce
Michał bardzo długo przygotowywał się do trwającej właśnie Paraolimpiady Zimowej, do ostatniej chwili liczył na „Dziką Kartę” bo wyniki go kwalifikowały, niestety ze względów, że wymagany jest dwuletni staż w międzynarodowych zawodach paraolimpijskich nie został dopuszczony.
Serdecznie gratulujemy!
VI edycję Sobieskiego Parlamentu rozpoczęliśmy od rejestracji klubów poselskich. W tegorocznej edycji projektu uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie zrzeszyli się w cztery kluby:
Sobieskich Patriotów Narodowy Obóz
Front Odrodzenia Seniorów
Liberalno-Antypatriarchalne Towarzystwo Opozycjonistów
Demokratyczne Stowarzyszenie Liberalne
Dzięki uprzejmości Karola Pawłowskiego (absolwenta II LO), nowo zarejestrowani posłowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu przygotowania ustaw. Wybraliśmy również prezydium VI Sobieskiego Parlamentu w skład którego weszli: Aleksander Lubiński (absolwent II LO), Anna Witek (kl. 3e) i Aleksandra Jasek (kl. 3e).
Od listopada posłowie rozpoczęli pracę nad rozlosowanymi tematami ustaw. KP SPaNO przypadł projekt ustawy o zapobieganiu wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, KP FOS – projekt ustawy o prywatyzacji służby medycznej, KP DSL – projekt ustawy o przestrzeganiu ciszy nocnej przez lokale gastronomiczne, natomiast KP LATO – projekt ustawy o zwiększeniu wymagań dotyczących uprawnień do kierowania pojazdem w kat. B i kat. B1.
Na grudniowej komisji legislacyjnej dokonano weryfikacji złożonych projektów ustaw. Dla posłów oznaczało to ostatni etap przygotowania przed oficjalnymi obradami!
Finalnie, 12 stycznia 2022 r., odbyły się obrady VI Sobieskiego Parlamentu. Zaangażowanie posłów, pełne emocji wystąpienia i zaskakujące argumenty zaważyły o wysokim poziomie tegorocznych obrad.
Zwycięską partią VI SP został KP Front Odrodzenia Seniorów. Wyróżnieni zza mównicy zostali:
Sebastian Surówka kl. 3d – 1. najlepszy mówca VI SP
Paulina Jamroziewicz kl. 3e – 2. najlepsza mówczyni VI SP
Marcin Nogaj kl. 3d – 3. najlepszy mówca VI SP
Tymek Buniak kl. 3T – za najlepszy cytat VI SP
O powyższych wynikach zadecydowało jury. W panelu sędziowskim zasiadali:
dr Olga Błyskal – Wice Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, Członkini Zarządu Stowarzyszenia Demokracja w Praktyce nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego,
pan Wojciech Firek – Prezes Stowarzyszenia Demokracja w Praktyce,
pan Karol Pawłowski – Wiceprezes Stowarzyszenia Demokracja w Praktyce,
pani Anna Kulma – Członkini Stowarzyszenia Demokracja w Praktyce,
prof. Magdalena Zawodnik – nauczycielka w II LO w Krakowie,
Filip Zieliński kl. 3a – przedstawiciel uczniów II LO w Krakowie.
Obrady VI Sobieskiego Parlamentu nie odbyłyby się bez uprzejmości naszych tegorocznych sponsorów. Dzięki uprzejmości FLEX Poland, Quattro Nauka Jazdy i ProfilLingua Kraków nasi posłowie i goście otrzymali wspaniałe nagrody oraz gadżety.
FPH „Steskal”, Pomidor Catering Kraków i Piekarnia Pod Telegrafem zadbali o poczęstunek w przerwach między obradami, natomiast wodę zawdzięczamy Krakowiance.
Podziękowania należą się także Radzie Rodziców za dofinansowanie tegorocznej edycji projektu. Patronat nad projektem sprawowało Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce i dyrekcja II LO w Krakowie.
Otrzymaliśmy także obszerną fotorelację z dnia obrad, dzięki uprzejmości Zuzanny Payerhin, Marleny Pec i Patrycji Kulmy.
Więcej tutaj
Organizacja: dr Olga Błyskal