Sobieski najlepszy!

Krakowska Olimpiada Młodzieży Licealiada ma już wieloletnią historię, cieszy się wielkim zainteresowaniem  młodzieży w wielu placówkach edukacyjnych. Co roku bierze w niej udział wiele reprezentacji sportowych, rywalizując w różnych dyscyplinach przez cały rok. Zwycięstwo wymaga zaangażowania uczestników oraz ciężkiej pracy podczas treningów.

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy pogratulować uczniom naszej szkoły zdobycia w klasyfikacji generalnej pierwszego miejsca wśród szkół średnich. Młodzi sportowcy II LO po raz kolejny udowodnili, że są mistrzami Krakowa.

Słowa podziękowania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego.
Uczniom życzymy kolejnych sukcesów. Biją w nich waleczne serca.
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs na najlepszą reklamę Mądrej Książki Roku 2019 rozstrzygnięty!


W dniu 16 listopada br. odbyło się spotkanie online podsumowujące II edycję konkursu na najlepszą reklamę Mądrej Książki Roku 2019, którego organizatorem jest Uniwersytet Jagielloński – Biuro Prasowe UJ.
Zadaniem uczestników było wykonanie 60 sekundowej reklamy książki popularnonaukowej z wykazu książek nominowanych do nagrody. W konkursie uczestniczyły zespoły z I, II, VI LO i Liceum Zakonu Pijarów.
Miło nam poinformować, że ex aequo II miejsce w konkursie zajęli uczniowie z naszej szkoły.
Wiktor Klamra kl. 3d – autor filmu reklamującego książkę Davida Reicha Kim jesteśmy, skąd przyszliśmy. Kopalny DNA i nowa nauka o przeszłości człowieka
oraz
Zofia Szeliga kl. 2K, Wanda Sobolewska kl. 2e, Kacper Zdeb kl. 2K i Jan Klein kl. 3h – zespół zareklamował książkę Wirus Paniki, której autorem jest Seth Mnookin.
Jedną z nagród dla uczestników konkursu był warsztat z dr Aleksandrą Powierską z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ o reklamie (szczególnie audiowizualnej) w social mediach. Uczestnicy otrzymali w prezencie również bluzy Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Filmy zostały wysłane autorom książek.
Seth Mnookin prosił o przekazanie swojej reakcji:
“Thank you so much for forwarding that along – I love it and it looks extremely professional! Please let me know Anna Czepiec-Mączka and Jan, Wanda, Zofia, and Kacper that I’m really touched and honored and I’m so glad they liked the book!”
David Reich również wysłał podziękowania i gratulacje dla twórcy filmu.
Reklamy będą się ukazywać w tym tygodniu na facebookowej stronie Mądrej Książki Roku
Opieka prof. Anna Czepiec-Mączka. Serdecznie gratulujemy!

Egzaminy z języka niemieckiego DSD II rozpoczęte!


24-11-2020 Dzis na całej półkuli północnej rozpoczęły się egzaminy cerfyfikacyjne z języka niemieckiego DSD II. Piętnaście osób z grup języka niemieckiego 3D1 oraz 3D2 zdawało dziś część pisemną – rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem i wypracowanie. Ze wzgledu na reżim sanitarny zdający byli podzieleni na dwie grupy w dwóch salach. Na szczęście wszyscy byli zdrowi i obecni. Wkrótce egzamin ustny. Opieka prof. Małgorzata Sobolewska i prof. Paweł Szulecki.

I miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce”

Z radością informujemy, że uczniowie klasy 2a wyśpiewali I miejsce w Konkursie Piosenki Patriotycznej „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce”. W konkursie uczestniczyło niemal pół tysiąca kandydatów. Uczestników oceniano przez pryzmat kilku kryteriów: umiejętności wokalnych, gry na instrumentach, dykcji, aranżacji oraz ogólnej prezentacji wykonawców. Jury uznało, że młodzież naszego M+ jest w tych kategoriach najlepsza! Opiekę sprawowała prof. Katarzyna Wilkosz

Serdecznie gratulujemy!!!

Udział młodzieży naszego Liceum w Eskadrylli Niepodległej Rzeczypospolitej

„Eskadrylla Niepodległej Rzeczypospolitej” to program patriotyczny, organizowany w przestrzeni Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, którego celem jest podtrzymywanie pamięci o krakowskich bohaterach niepodległości.

Uroczystość ku czci wyzwolicieli Krakowa z 1918 r. zainicjowana przez Krzysztofa Radwana, dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, a organizowana przez Szkołę Podstawową nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego, od wielu lat skupia dużą grupę miłośników historii i tradycji. Od dekady punktem kulminacyjnym „Eskadrylli Niepodległej Rzeczypospolitej” jest międzyszkolny konkurs pieśni patriotycznych.

Tegoroczne świętowanie zostało dostosowane do warunków wynikających z epidemii, nie zabrakło jednak symbolicznego upamiętnienia bohaterów wydarzeń sprzed 102 lat. Zadbali o to uczniowie klasy IIa naszego Liceum pod opieką prof. Katarzyny Wilkosz.

https://www.youtube.com/watch?v=NH8pWjeuhqo&feature=youtu.be

Etwinning – EQL Europejska Odznaka Jakości za międzynarodowe projekty online na platformie eTwinning

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Europejskie Odznaki Jakości zostały przyznane! Wśród wyróżnionych w Europie eTwinnerów jest 265 polskich nauczycielek i nauczycieli, w tym dwie nauczycielki z naszego liceum: prof. Justyna Grzegorzyca i prof. Agata Reichert-Zaczek. Obie nauczycielki są Ambasadorami ETwinning na rok szkolny 2020/2021. Prof. Justyna Grzegorzyca została wyróżniona za projekty: Bookworms & Mól Książkowy & Rats de Bibiothèque; I Know My Past,I’m Running To The Future; English is easy when we learn together; Democ-Rights; 42 rights & 17 goals hand in hand oraz From Women’s Day (8 March) to Europe Day (9 May). Natomiast prof. Reichert-Zaczek otrzymała wyróżnienie za projekt „welcome to Showgart”. Serdecznie gratulujemy!

„Szkoła do hymnu 2020”

Ogólnopolskie wydarzenie „Szkoła do hymnu” polega na odśpiewaniu 4-zwrotkowego hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11 w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.  W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, chętni Sobieszczacy zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego w domach. W tym samym czasie na platformie Microsoft Teams została odtworzona relacja z wydarzenia z ubiegłego roku.
Organizacja: prof. Agnieszka Trela-Jochymek

Sobieski Dzień Życzliwości 2020

Najbardziej poruszająca historia oraz zdjęcie zostaną nagrodzone.  Wszystkie zgłoszenia przyjmujemy mailowo: pedagodzy.sobieski@gmail.com Termin: do 20 listopada 2020.

Bądźmy razem i dzielmy się życzliwością z innymi 😊

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Joasi i Oli

Tegorocznymi stypendystkami Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce zostały Joanna Kitlińska kl. 3a (opieka prof. Anna Szefer-Kłęk) i Aleksandra Szot kl. 2N (opieka prof. Anna Wierzbicka).
Stypendium przyznawane jest jednej osobie w szkole w liceum trzyletnim i jednej osobie w liceum czteroletnim. Kandydatów typował Samorząd Uczniowski, a wnioski zatwierdzila Rada Pedagogiczna.
Serdecznie gratulujemy!

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej, nazywany również Dniem Nauczyciela, to okazja aby uhonorować pracę i docenić osiągnięcia nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

W tym roku Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz sukcesy odnoszone w wychowaniu dzieci i młodzieży otrzymali: dyrektor Marek Stępski, prof. Anna Czepiec-Mączka, prof. Justyna Grzegorzyca, prof. Katarzyna Stępień.

Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty w uznaniu zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymała wicedyrektor Wioletta Nogaj

Serdecznie gratulujemy!

listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  



Aktualnie online: 4
Dzisiaj: 435
W tym tygodniu: 3843
W sumie: 5191899

bip