Biblioteka szkolna zaprasza

Kolejna propozycja wirtualnej wystawy to prezentacja prac plastycznych Marii Adamskiej z klasy 3f zatytułowana „Spójrz”.
Spójrz – na formę i treść – na bogactwo kolorów, rozedrganie kreski, poczuj atmosferę nierealności a także zauważ dokładność i detal. Spójrz jak wiele do opowiedzenia ma autorka każdego rysunku, obrazu.
Zapraszam do oglądnięcia prac.
Projekt: prof. Anna Czepiec-Mączka

Biblioteka szkolna zaprasza

Wspomnienia, które mnie tworzą – wirtualna wystawa prac plastycznych
Inga Andrzejewska, klasa 3f

Zapraszam do oglądnięcia prac plastycznych, tym razem nie w bibliotece szkolnej, lecz w przestrzeni wirtualnej.

Prezentując prace Ingi chciałam wyeksponować delikatną kreskę, dbałość o szczegóły a także umiejętność budowania i odtwarzania nastroju.
Zapraszam do świata wyobraźni Ingi.

Projekt: prof. Anna Czepiec-Mączka

I edycja Ogólnopolskiego Domowego Festiwalu Piosenki w kategorii: dorośli (cover)

 

Laureaci, aby stanąć na podium, przeszli bardzo długą drogę: od eliminacji wstępnych przez głosowanie na Facebooku po etap jurorski (finał). Na festiwal napłynęło 387 zgłoszeń.

Miło nam poinformować, że

Alexander Spisak z klasy 2c  w tym konkursie – festiwalu otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy!

opieka: prof. Anna Czepiec-Mączka

Włodzimierz Wnuk Absolwentem maja

Urodził się 15 maja 1915 r. w Zakopanem. Był synem Jana i Józefy  z Krzeptowskich, prawnukiem Józefa Krzeptowskiego – brata Jana Sabały, bratem Mieczysława Wnuka, ojcem Joanny Wnuk-Nazarowej, dyrygentki i byłej minister kultury, oraz Witolda Wnuka, twórcy Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami. W 1933 r. Włodzimierz Wnuk ukończył III Gimnazjum im. Jana Sobieskiego w Krakowie.

Był autorem tomów esejów: „Moje Podhale”, „Ku Tatrom” i „Na góralską nutę”. Kontakty, które utrzymywał z Polonią amerykańską, członkostwo w Towarzystwie Łączności z Polonią Zagraniczną „Polonia” oraz kilkakrotne wyjazdy do USA zaowocowały książkami o emigracji: ,,Szarotki rosną w Chicago”, ,,Związek Klubów Małopolskich w Ameryce”, ,,Górale za wielką wodą”. Był działaczem Związku Podhalan, otrzymał nawet tytuł członka honorowego tego związku, był także redaktorem naczelnym gazety ,,Podhalanka”.

W 1990 r. za swoją twórczość został odznaczony Literacką Nagrodą Zakopanego, uhonorowano go również Medalem Edukacji Narodowej i Krzyżem Oświęcimskim. Więcej tutaj

XIX Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Dzieci i Młodzieży Człowiek, Świat, Przyroda-kwalifikacja do wystawy

Miło nam poinformować, że do pokonkursowej wystawy prac fotograficznych XIX Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Dzieci i Młodzieży Człowiek, Świat, Przyroda zakwalifikowane zostały prace uczniów z naszej szkoły:

  1. Wiktor Klamra, klasa 2d Tym razem beze mnie
  2. Julia Piwowarczyk, klasa 1T Zabawa z cieniem
  3. Anna Witek, klasa 1e Fale

Gratulujemy! 

Na konkurs wpłynęło 2003 prace od 386 autorów. Wirtualna wystawa prac otwarta zostanie 10 czerwca o godzinie 18.00. Dostęp tutaj

Opieka: prof. Anna Czepiec-Mączka

.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku

Drodzy Sobieszczacy!

Klasa 1a razem z Panią Profesor Katarzyną Wilkosz serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 3 maja od godz. 11.00  dla Całej Naszej Społeczności  będzie udostępniony film poświęcony temu ważnemu wydarzeniu.

Godzina 11:00 nie została wybrana przypadkowo – 229 lat temu o tej właśnie porze Stanisław August Poniatowski wraz z posłami rozpoczęli kolejny dzień obrad, aby zakończyć go 7 godzin później uchwaleniem Konstytucji 3 Maja!

Zapraszamy Was, by jako Społeczność Sobieskiego, szczególnie w tym roku RAZEM wspominać wydarzenia, o których pamięć nie powinna być zależna od panujących okoliczności.

 

2 maja świętujmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Flaga państwowaDzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. MSWiA przygotowało specjalny miniprzewodnik „Biało-Czerwona”, który zawiera zasady prezentowania flagi zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady.

 

Ciekawą ofertę na „majówkę” przygotowało Narodowe Centrum Kultury. Szczegóły tutaj

maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Społeczny Komitet Odnowy Zabytków



Aktualnie online: 5
Dzisiaj: 267
W tym tygodniu: 2593
W sumie: 5260384

bip