Licealna Trupa Teatralna ma zaszczyt zaprosić na premierę spektaklu pt. „Niehalo” na podstawie prozy Ignacego Karpowicza w reżyserii Juliana Chrząstowskiego. Premiera odbędzie się 18 czerwca o godzinie 19:00 w Auli.
Bohater sztuki Józek, 24 lata, praca magisterska (w toku), kobieta Agnieszka (rozkład związku także w toku) opowiada o swoim poniedziałkowym poranku w standardowej polskiej rodzinie, klasy średniej.
Serdecznie zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz koleżanki i kolegów!
17-06-2015 Dziś gościł w naszej szkole Tadeusz M. Płużański – historyk, dziennikarz i autor książek, od roku 2013 r. prezes Fundacji „Łączka”. Nasz gość przybliżył zgromadzonym sylwetki m.in. bohaterskiego rotmistrza Witolda Pileckiego, gen. Augusta Emila Fieldorfa ps. Nil, Zygmunta Szendzielarza ps. Łupaszka oraz wspomniał o innych żołnierzach podziemia niepodległościowego, którzy zapłacili najwyższą cenę za sprzeciw wobec okrutnego reżimu.
Spotkanie współorganizowali prof. Marcin Spórna, prof. Bogusława Chwastowska oraz prof. Dorota Loos, które miały okazję spotkać Pana Płużańskiego w Muzeum Polskim w Rapperswil w kwietniu tego roku podczas wyjazdu z uczniami do Szwajcarii.
Tam też narodził się pomysł na spotkanie w naszej szkole, a opowieść o niezłomnych, której byliśmy świadkami, przekazana piękną polszczyzną, była niezwykłą i ciekawą lekcją historii.
17-06-2015 W szkolnej auli odbył się wykład zorganizowany przez prof. Katarzynę Kroczek oraz prof. Katarzynę Kamizelę. Zaproszonymi gośćmi byli panowie Leszek Mazan – publicysta, dziennikarz, autor licznych książek, których tematyka związana jest z Krakowem i Pragą oraz Mieczysław Czuma – również dziennikarz, publicysta, poeta, autor i współautor popularnych publikacji o Krakowie. Obaj panowie z niebywałym humorem przedstawili dzieje Polski od czasów legendarnych aż do współczesnych. Krótką przedmową spotkanie uświetnił prof. Tomasz Podgórski. Uczniowie nagrodzili tę wyjątkową lekcję historii gromkimi brawami. (wkrótce więcej zdjęć)