Ideą „Economize” jest nauka świadomego zarządzania budżetem domowym, poprzez symulację prawdziwego życia, w którym uczestnicy konkursu będą operować wirtualnymi pieniędzmi i starać się zaoszczędzić jak największą ich ilość oraz uczyć się jak operować budżetem w życiu osobistym. W ramach konkursu zostaną przeprowadzone testy sprawdzające wiedzę na temat Home Budget Management. Konkurs trwa 27 dni (od 16 kwietnia do 13 maja). 72 godziny w grze to jeden miesiąc (w sumie 9 miesięcy). Ogłoszenie wyników nastąpi 15 maja. Każdy uczestnik otrzymuje to samo casestudy – wciela się w tę samą postać. Jego zadaniem jest zaoszczędzenie jak największej ilości pieniędzy na przełomie 3 wirtualnych kwartałów.
Organizator: Enactus SGGW – to międzynarodowa organizacja non-profit, skupiająca studentów, wykładowców i liderów biznesu, menedżerów oraz firmy, które przedsiębiorczością odpowiadają na wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne. Regulamin tutaj
EChemTest to konkurs mający formę elektronicznego testu opracowanego przez European Chemistry Thematic Network Association (ECTNA, Stowarzyszenie Europejskich Tematycznych Sieci Chemicznych), organizację skupiającą ponad 120 jednostek szkolnictwa wyższego kształcących chemików w całej Europie. Etap krajowy tego konkursu organizowany jest przez centrum testowe EChemTest działające na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Laureatami części krajowej Konkursu zostali:
Karolina Ruta (IV miejsce), opieka – prof. Barbara Pac
Dominika Łącała (V miejsce), opieka – prof. Barbara Pac
Jakub Starzyk (V miejsce ), opieka – prof. Barbara Pac
Wyróżnienia w Konkursie zdobyli:
Konrad Kwiecień, Majka Duda (opieka – prof. Iwona Dolnicka)
Miron Grzywniak, (opieka – prof. Barbara Pac)
Mikołaj Dratwiński (opieka – prof. Agata Zegar)
Gratulujemy!
Czy jesteśmy aktywni? Aktywni dla klimatu? W ramach akcji „Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz!” zbieramy wszelkie elektrośmieci: żarówki, baterie, stare lodówki, TV itd. itp. Elektrośmieci mniejsze odbiera prof. Eliza Wojtasik, elektrośmieci większe można zostawić naprzeciw portierni. Podczas ubiegłorocznej akcji prof. Bobek obiecał przekazać w 2015 roku niepotrzebny kombajn…
Do akcji zapraszamy również Rodziców w dniu wywiadówki.
Zapraszamy wszystkie uczennice do udziału w Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, który odbędzie się 23 kwietnia na 18 uczelniach w całym kraju (lista). Dzień Otwarty to kulminacyjny punkt ósmej edycji akcji „Dziewczyny na politechniki!” oraz szóstej edycji akcji „Dziewczyny do ścisłych!”.
Najważniejszym celem tej akcji, organizowanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT), jest zachęcenie uczennic do studiowania na kierunkach technicznych i ścisłych, które dają znakomite perspektywy zatrudnienia i atrakcyjnych zarobków.
Dzień Otwarty to okazja by poznać możliwości studiowania na uczelni technicznej lub kierunku ścisłym oraz spotkać się z kobietami, które odniosły sukces w tej dziedzinie. Uczelnie przygotowały bardzo bogaty program prezentacji, warsztatów i wykładów. Uczennice będą też mogły zwiedzić kampusy, zajrzeć do laboratoriów oraz centrów badawczych, porozmawiać ze studentkami kierunków technicznych i ścisłych. Udział w Dniu Otwartym jest bezpłatny, prosimy o rejestrację grupy na (REJESTRACJA).
Szczegółowy program Dnia Otwartego znajdą Państwo tutaj.
Aliante to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół średnich, mający na celu motywowanie ich do poszerzania horyzontów w zakresie spraw międzynarodowych, polityki bezpieczeństwa i poznania NATO. Międzynarodowy finał w tym roku na Litwie. Zgłoszenia dwuosobowych drużyn przez stronę internetową do 09 kwietnia 2015. Przypominamy: w 2013 r. laureatami konkursu zostali Sebastian Hanek i Oskar Zięba.