Wspaniałe wyniki naszych uczniów!
Europejski Konkurs Chemiczny EChemTest dla uczniów – finał krajowy
Joanna Leśniak, klasa 3c – laureatka, opiekun prof. Iwona Dolnicka
Magdalena Al-Ameri, klasa 3d – wyróżnienie, opiekun prof. Barbara Pac
Paweł Baran klasa 2d – wyróżnienie, opiekun prof. Iwona Dolnicka
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej klas II
Wyniki drużynowe: I miejsce
(drużyna w składzie: Majka Duda, Miron Grzywniak, Paweł Baran)
Laureaci:
Majka Duda, klasa 2b, opiekun prof. Iwona Dolnicka
Miron Grzywniak, klasa 2d, opiekun prof. Barbara Pac
Paweł Baran, klasa 2d, opiekun prof. Iwona Dolnicka
Karol Kotula, klasa 2d, opiekun prof. Barbara Pac
Paweł Rajtar, klasa 2b, opiekun prof. Barbara Pac
Karolina Ruta, klasa 2b, opiekun prof. Barbara Pac
Agata Szałas, klasa 2b, opiekun prof. Barbara Pac
Wyróżnieni
Justyna Furtak, klasa 2d, opiekun prof. Iwona Dolnicka
SZALEŃSTWA CHEMICZNE II LO
Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej klas III
Laureaci:
Magdalena Al._Ameri, klasa 3d, opiekun prof. Barbara Pac
Joanna Leśniak, klasa 3c, opiekun prof. Iwona Dolnicka
Klaudia Adamczewska, klasa 3d, opiekun prof. Barbara Pac
Jan Antoszczyk, klasa 3d, opiekun prof. Barbara Pac
Maciej Jędrocha, klasa 3b, opiekun prof. Barbara Pac
Tomasz Cyganek, klasa 3c, opiekun prof. Iwona Dolnicka
Wyróżnieni:
Agnieszka Pura, klasa 3d, opiekun prof. Barbara Pac
Klaudia Sewiło, klasa 3b, opiekun prof. Barbara Pac
Celina Matuszewska, klasa 3b, opiekun prof. Barbara Pac
Laureaci Konkursu dla klas III uzyskali indeksy na stacjonarne studia pierwszego stopnia – chemia i ochrona środowiska, prowadzone przez Wydział Chemii UJ.
21-05-2014 Nasi zawodnicy zdominowali „Bieg po wiedzę” rozgrywany na Krakowskich Błoniach w ramach XIV Krakowskiego Festiwalu Nauki 2014 i zdobyli w kategorii szkoła średnia puchar dla II LO za I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Złoto na dystansie 2km Patryk Bijak kl. 2c. Srebro na dystansie 2km Mateusz Wdowiak kl. 2d. Brąz na dystansie 1 km Anna Stankowska kl. 2h. Trenerem zawodników był prof. Mrugalski. Zdj. UJ.
Filmową relację z zawodów przygotowali Grzegorz Florczyk kl. 2c i Jan Jurczak kl. 2a.
20-05-2014 Dziś w Urzędzie Miasta Krakowa krakowscy olimpijczycy i ich nauczyciele otrzymali nagrody Prezydenta Miasta Krakowa za rok szkolny 2012/2013. Z naszej szkoły byli to reprezentanci przedmiotów: język łaciński, język polski, język rosyjski, historia sztuki, lingwistyka, podstawy przedsiębiorczości i wiedza o społeczeństwie. Uczniowie otrzymali talony na zakup książek i pamiątkowe dyplomy.
W kwietniu 2014 w Krakowie gościli uczniowie liceum z Sargans w kantonie Sankt Gallen. Szwajcarscy uczniowie zwiedzili m.in. Wawel i Kazimierz. Nasza grupa wyjechała z rewizytą do Szwajcarii w maju 2014.
14-05-2014 Monika Kozakiewicz kl. 3 c opieka prof. Jolanta Balowska i Monika Kozakiewicz kl. 3c opieka prof. Agnieszka Sułkowska zdobyły wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza „O laur Jubilata”zorganizowanego w ramach Dziewiątego Spotkania Młodych Poetów Krakowa. Serdecznie gratulujemy! Zdj.: dziennikpolski24.pl
11-05-2014 Zakończył się XXXIV Międzynarodowy Konkurs Języka Łacińskiego Certamen Ciceronianum w Arpino. Gratulujemy Marcinowi Janusowi udziału w konkursie i możliwości odwiedzenia Arpino – miejsca urodzenia Cycerona, a prof. Elżbiecie Sobańskiej podopiecznego. Gimnazjalistów zachęcamy do wyboru języka łacińskiego jako przedmiotu rozszerzonego u nas w szkole, a uczniów rozszerzenia łacina do udziału w kolejnej edycji Olimpiady Języka Łacińskiego. Wywiad z Marcinem ukazał się w 3 numerze Famy. zdj.: certamenciceronianum.it (na zdjęciu Marcin stoi -prawdopodobnie- pod pierwszą literą C w słowie Ciceronianum)
Organizatorzy Olimpiady Wiedzy Statystycznej przekazali list gratulacyjny za udział naszych uczniów w tegorocznej edycji zawodów. Finalistami z wyróżnieniem zostali Natalia Czajka kl. 2e, Alan Spirowski-Bugno kl. 2e i Jan Nowakowski kl. 2e pod opieką prof. Urszuli Batorskiej.
Organizatorem Olimpiady jest Urząd Statystyczny w Krakowie, a współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Narodowy Bank Polski Oddział w Krakowie i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Olimpiada daje uczniom możliwość rozwoju analitycznego myślenia, zastosowania posiadanej wiedzy z różnych dziedzin do obliczania podstawowych danych statystycznych oraz praktycznych umiejętności wykorzystania danych zawartych w Banku Danych Lokalnych oraz danych NBP i innych publikacjach statystycznych.