20-06-2011 Mecz odbył się tradycyjnie na stadionie WKS „Wawel”, Kraków ul. Bronowicka 5 o godz. 10:00. Bohaterem meczu został Rafał Starmach z kl. 1b, nasz wspaniały bramkarz obronił trzy rzuty karne. Trenerem drużyny był prof. Maciej Gój.
10-06-2011 Uroczystość z okazji rozdania certyfikatów DSD dla uczniów małopolskich gimnazjów i liceów DSD oraz 15-lecia programu DSD w Małopolsce odbyła się w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.
Gimnazjaliści odebrali dyplomy DSD I, a maturzyści dyplomy DSD II. Gośćmi honorowymi uroczystości byli m.in.:
Wiceprezydent Miasta Krakowa Elżbieta Lęcznarowicz, Irena Agata Szyszko z MEN, Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie dr Heinz Peters, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Elżbieta Obal-Dyrek, attaché kulturalny Konsulatu Generalnego RFN w KrakowieJan-Philipp Sommer i inni.
W tym roku w naszej szkole do egzaminu DSD przystąpiło 37 zdających. Uroczystość prowadziła Małopolska Koordynator DSD Krystyna Goetz.
03-06-2011 W ramach Polsko-Niemieckiego Festiwalu „Sąsiedzi 2.0” – grupa DSD 1d1 zwiedziła wystawę matematyczną Imaginary Instytutu Badań Matematycznych w Oberwolfach, Niemcy (Mathematisches Forschungsinstitut Oberwolfach). Wystawa jest czynna od 02.-16.VI.2011 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz równolegle na Politechnice Warszawskiej (30.V.-10.VI.). Wystawa „Imaginary” ma służyć popularyzacji wiedzy matematycznej oraz udowadniać, że nauki ścisłe służą nie tylko postępowi technicznemu, ale również znajdują zastosowanie w projektowaniu artystycznym.
Opis zdjęć: 1. Dyskretne powierzchnie minimalne. Powierzchnie minimalne stanowią klasyczny obiekt badań geometrii różniczkowej. Są to powierzchnie, w których średnia krzywizna jest wszędzie równa zero. 2. Hecatonicosachoron 120 ścian. 3. Tetranoida. 4. Film „Mesh” w języku niemieckim o geometrii w matematyce i życiu. 5. Frau Sobolewska und „Die diskrete Mathematik”. 6. Stanowiska interaktywne.
03-06-2011 Ogólnopolski Konkurs Geologiczno – Środowiskowy „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” organizowany jest przez Muzeum Geologiczne PIG-PIB. Uczestnikami finału są laureaci pierwszego miejsca z 7 regionów Polski, w tym uczennica klasy 2e, zwyciężczyni półfinału województwa małopolskiego i podkarpackiego.
W dniach 02-03.06.2011r. w Warszawie miał miejsce finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Kamienne archiwum Ziemi”.
W pierwszym dniu finaliści wraz z opiekunami oraz przedstawicielami poszczególnych oddziałów Państwowego Instytutu Geologicznego mieli okazję poznać stolicę. Uczestnicy wraz z opiekunami przybyli do Muzeum Geologicznego. W oczekiwaniu na oficjalne otwarcie finałów samodzielnie zwiedzali główną salę, podziwiając okazy skał i minerałów, a także sylwetkę najznamienitszego lokatora muzeum – dinozaura Dyzia. Kilkanaście minut przed godziną dziesiątą nastąpiło oficjalne otwarcie rozgrywek. Cała grupa zawodników z Odziału Karpackiego PIG (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum).
VI miejsce w Polsce zajęła uczennica naszej szkoły Aleksandra Ryba kl. 2e pod opieką prof. Elizy Wojtasik.