W dniu 13 listopada zakończył się pierwszy etap remontu elewacji budynku oraz izolacji pionowych fundamentów od strony ul. Sobieskiego.
W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania Społecznemu Komitetowi Odnowy Zabytków Krakowa za dofinansowanie inwestycji.
Dyrekcja szkoły
Ponadto z dniem 2 września uczniowie rozpoczęli naukę w wyremontowanych salach 9, 26, 27. Od września uczniowie mogą korzystać ze strefy wyciszenia w miejscu dawnej sali BHP. W miejscu sali P3 znajduje się obecnie bufet szkolny.
13 listopada odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu cotygodniowych praktyk laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w których udział brali uczniowie klasy 3g. Zajęcia te nie były jednak pierwszym kontaktem uczniów tej klasy z warunkami laboratoryjnymi, gdyż w poprzednim roku szkolnym odbyli oni podobne praktyki dotyczące chemii analitycznej.
13 osobowa grupa uczniów pod opieką dyr. Agaty Patriak oraz prowadzącej zajęcia z ramienia AGH pani dr Joanny Klich – Kafel miała okazję sprawdzić w praktyce zdobytą wiedzę dotyczącą przygotowania roztworów chemicznych o różnym stężeniu, analizy ilościowej substancji w nich zawartych, czy rejestrowania i przedstawianie krzywych miareczkowania.
Młodzi laboranci mieli również okazję pracować z nowoczesną aparaturą do, której nie mieli dostępu w warunkach szkolnych. W jej skład wchodził przyrząd do pomiarów kolorymetrycznych – fotokolorymetr, czy pH-metr z elektrodą kombinowaną. Praca z takimi urządzeniami pozwoliła na zyskanie praktycznych i potrzebnych umiejętności w kontekście wykonywania przyszłego zawodu związanego z tymi zagadnieniami.
Jak widać na załączonych zdjęciach, zajęcia odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, co pozytywnie wpływało na tempo i jakość pracy. Po każdym spotkaniu uczniowie byli zobligowani do napisania, a następnie uzupełnienia sprawozdania z zajęć, co pozwoliło na skuteczne utrwalenie zdobytej wiedzy.
Te kilkanaście spotkań w których uczniowie mogli brać udział, przysporzyły im wiele niezapomnianych chwil, ogromną ilość cennych informacji i umiejętności oraz kształtowania w sobie takich cech jak wytrwałość, odpowiedzialność za prowadzony projekt, czy umiejętność pracy w zespole. Uczniowie zgodnie deklarują, że spędzony w ten sposób czas na pewno nie był zmarnowany i przyniesie swoje benefity w przyszłości.
Autor tekstu : Antoni Leśniak 3G
Autor zdjęć: Antoni Przejczowski 3G