Tenisiści w Sobieskim


W czasie Dnia Otartego w naszej szkole odbył się turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział blisko 30 uczestników. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Anna Łoboziewicz, która w finale wygrała z Mają Pióro. Trzecie miejsce zajęła Emilia Wietrzny. W gronie chłopców triumfował Kamil Kaczmarczyk, który obronił tytuł mistrzowski sprzed roku. Drugie miejsce zajął Bartosz Rychlicki, a trzecie Piotr Nosal.
Podziękowania dla wszystkich uczestników za wspaniałą zabawę i gratulacje dla zwycięzców.

Organizacja turnieju: prof. Anna Perzyńska-Biskup i prof. Tomasz Wilczyński

Zadania laboratoryjne z chemii 4L i 4M

Nasi tegoroczni maturzyści być może i opuszczają już powoli mury szkoły, jednak należy podsumować jeszcze jeden projekt, w którym brali udział, a mianowicie zajęcia laboratoryjne z chemii.

Dzięki współpracy naszego liceum z Wydziałem Chemii UJ, uczniowie klas 4L i 4M mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez dr Zofię Olech (UJ), dr Mirosławę Kot (UJ), dr Barbarę Pac (II LO) i mgr Agatę Zegar (II LO).

Na tym etapie zajęć, które były kontynuacją zeszłorocznych, uczestnicy skupiali się na identyfikacji składów roztworów, bazując na wiedzy zdobytej we wcześniejszych etapach projektu. Zadanie z pozoru łatwe, okazało się dużo bardziej skomplikowane, gdyż do dyspozycji mieli wyłącznie… inne roztwory o nieznanych im składach. Uczniowie zdobyli wiele praktycznych umiejętności, które z pewnością przydadzą im się podczas wyżej wspomnianej matury. Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji z ich chemicznych zmagań.

W projekcie brali udział uczniowie 4L: Michał Augustyński, Maria Dera, Stanisław Gotfryd, Arkadiusz Grzech, Kamil Kasperek, Adam Kwiecień, Paulina Rogala, Monika Smędzik, Katarzyna Śmigla, Tadeusz Zemeła oraz 4M: Jędrzej Bartoszcze, Kamila Chwała, Oliwia Ciszewska, Ewa Dyjak, Kordian Fuksa, Julia Janik, Julia Korzeniak, Michał Mordarski , Wojciech Szlubowski i Wiktoria Uzar.

Tekst: Tadeusz Zemeła, 4L
Zdjęcia: prof. Barbara Pac

Sukces Sobieszczaków w Olimpiadzie Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju

Miło nam poinformować, że wśród 31 nagrodzonych uczestników etapu centralnego Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju są uczennice i uczniowie naszej szkoły.

W klasyfikacji generalnej odnieśli oni spektakularny sukces:

Zwycięzcy Olimpiady: Kordian Fuksa (4M) – I miejsce,  Michał Mordarski (4M) – II miejsce

Laureaci:  Magdalena Koń (2c), Mieszko Rączka (3c)

​Finaliści:  Jędrzej Bartoszcze (4M), ​Ewa Dyjak (4M), Olaf Podskoczy (4M), Dawid Banach (4L).

Opieka: Agata Zegar, Barbara Pac.

Olimpiada Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju została wpisana do terminarza turniejów i olimpiad tematycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki w 2022 r.

Laureaci otrzymują najwyższy wynik w postępowaniu rekrutacyjnym na kierunkach UJ, gdzie brana jest pod uwagę chemia (w tym kierunku lekarskiego – po spełnieniu kryterium formalnego, czyli 60% biologia, 50 % matematyka). Laureaci i finaliści olimpiady otrzymują 100% jako wynik z chemii w rekrutacji na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Finaliści oraz laureaci Olimpiady mogą być również zwolnieni w części lub całości z egzaminów do innych szkół wyższych – na mocy uchwał Senatów poszczególnych uczelni.

Serdecznie gratulujemy!

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Społeczny Komitet Odnowy Zabytków



Aktualnie online: 5
Dzisiaj: 266
W tym tygodniu: 2592
W sumie: 5260383

bip