I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Halo, tu Tuwim!”


Na ogólnopolski konkurs „Halo, tu Tuwim! – 2022” wpłynęły 783 prace z siedmiu województw, w tym 708 prac w kategorii plastyka oraz 75 prac w kategorii fotografia. Konkurs popularyzuje utwory literackie Juliana Tuwima oraz propaguje twórcze działania młodych ludzi. W wyniku oceny prac konkursowych jury przyznało I nagrodę w kategorii plastyka /17-19 lat/ uczennicy z naszej szkoły, z klasy 3f Mai Waleckiej, która wykonała ilustrację do wiersza Lokomotywa.

Gratulujemy!


Opieka: prof. Anna Czepiec-Mączka

Patronat Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego nad klasą 1h

Klasa 1 h ukończyła pierwszy cykl zajęć odbywających się w Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w ramach patronatu uczelni nad klasą o profilu medialno-prawnym. Projekt jest realizowany dzięki zaangażowaniu pani dr Agnieszki Kubiak-Cyrul (prodziekan Wydziału Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych), pani prof. Katarzyny Pokornej-Ignatowicz (prodziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej) i pani Anny Cieślak (kierowniczki studia telewizyjnego KA AFM, koordynatorki ds organizacyjnych na Wydziale Aktorskim) oraz pana dyr. II LO Marka Stępskiego, pani prof. Anny Czepiec- Mączki oraz pani prof. Katarzyny Kamizeli.

Uczniowie wysłuchali wykładów z prawa pana prof. Jana Widackiego, który dowodził, że słowa Cycerona „Historia jest nauczycielką życia” są jak najbardziej trafne i aktualne oraz pani dr Igi Bałos-Stoczewskiej pod tytułem „Oglądanie filmów jako przygotowanie do zawodu prawnika czyli prawne aspekty produkcji audiowizualnej”.

Ogromną przyjemność sprawiły klasie zajęcia aktorskie prowadzone przez aktora teatralnego i filmowego pana dr. Dariusza Straczewskiego. Uczniowie wcielali się w prowadzących talk show oraz zaproszonych gości Antygonę i Kreona, odgrywali rolę sfrustrowanych klientów sklepu oraz rozmawiali na tematy związane z aktorstwem.

Następnie 1 h wzięła udział w zajęciach dziennikarskich prowadzonych przez panie Annę Cieślak i Magdalenę Oleszkowicz-Gałkę oraz pana Tadeusza Gałkę. Uczniowie nagrywali wywiady na temat pasji w życiu młodego człowieka, mogli poznać ogólne zasady pracy z kamerą, dźwiękiem i światłem. Wszyscy prowadzący oprócz fachowej wiedzy przekazali wiele cennych uwag na temat możliwości, jakie uczniowie mają przed sobą, potencjału, który trzeba w sobie odkrywać bez względu na przeciwności oraz inspiracji, które należy czerpać nawet z najmniejszych spraw. Warsztaty bardzo zmotywowały uczniów do pracy i rozwoju, dodały pewności siebie i były kreatywnym doświadczeniem. Uczniowie wraz z opiekunem szkolnym prof. Katarzyną Kamizelą z niecierpliwością oczekują na zajęcia w nowym semestrze.

Opieka: prof. Katarzyna Kamizela

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Społeczny Komitet Odnowy Zabytków



Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 60
W tym tygodniu: 5677
W sumie: 5225513

bip