Zgodnie z ideą kalendarza adwentowego prof. Piotr Bury, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotował wersję matematyczną kalendarza. Codziennie, przez 24 dni, począwszy od 1 grudnia, zamieszczał jedną ciekawostkę związaną z matematyką. Celem projektu było pokazanie, że matematyka nie kończy się w szkole, a w szczególności, że taka prawdziwa, ciekawa matematyka istnieje i jest zupełnie inna niż ta, której uczymy się na lekcjach matematyki. Prof. Piotr Bury dołożył wszelkich starań, aby nie były to nudne informacje przepisane z pierwszej lepszej strony z ciekawostkami. Wszelkie informacje bazowały głównie na własnej wiedzy prof. Piotra Burego, którą zdobywał samodzielnie studiując liczne książki i opracowania.
Więcej informacji tutaj
Kalendarz ubiegłoroczny dostępny tutaj
W dniu 16 grudnia uczniowie klasy 1d wykonali kartki świąteczne dla pacjentów Instytutu Onkologii w Krakowie.
Organizator: prof. Liliana Kalisz
Inicjatywa: s. Karolina Dobosz
W dniu 6 grudnia br. uczniów w klasach odwiedziła dyrekcja szkoły. Grzeczne dzieci (czyli wszystkie) otrzymały cukierki 😉
Koordynacja: prof. Anna Czepiec-Mączka, prof. Agnieszka Werkowicz
Idea wolontariatu nie jest obca Sobieszczakom. Dlatego uczniowie klasy 1d i 1f z radością włączyli się do działań realizowanych w ramach projektu eTwinning „Z serca do serca”. Wraz z koleżankami i kolegami z 38 szkół z całej Polski podjęli się wspólnego wykonania zaplanowanych w projekcie aktywności.
Jeden z nich polegał na znalezieniu Domu Pomocy Społecznej, który objęli swoim wolontariackim działaniem. Adres placówki został umieszczony we wspólnym dokumencie chmurowym. Każdej szkole, w drodze losowania, przydzielona została jedna palcówka, dla której podopiecznych przygotowaliśmy świąteczne kartki z życzeniami. Sobieszczacy wysłali większości własnoręcznie zrobione kartki do Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach. Zadbaliśmy, by każdy mieszkaniec tego domu dostał od nas kartkę. Dlatego przygotowaliśmy ich ponad 90.
Działania młodych eTwinnerów mają promować takie idee jak bezinteresowność, otwartość oraz pomoc starszym ludziom. Wierzymy, że zasiane ziarno wrażliwości z pewnością zaowocuje.
Opiekunowie akcji: prof. Justyna Grzegorzyca oraz prof. Magdalena Mulawka – Bury