Podobnie jak w roku ubiegłym, nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam, jak czytam, którego organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w szkole. Impreza ma charakter masowy i otwarty. Jej celem jest promowanie czytelnictwa.
W poprzednim roku, w całej Polsce, w jednym dniu, w jednym czasie czytało 406.825 czytelników. Społeczność szkolna II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie 7 czerwca włączyła się do akcji poprzez wspólne zdjęcie na terenie szkoły i deklarację czytania w tym dniu dla przyjemności, a prof. Ilona Zych-Chodak po raz kolejny zachęciła uczniów z grupy DSD do czytania dla przyjemności organizując zajęcia w Parku Krakowskim.
Dla przypomnienia – przedstawiamy zalety czytania książek o których często mówimy J ale czy z nich korzystamy?
– czytanie to świetne ćwiczenie dla mózgu,
– czytanie wzbogaca słownictwo,
– czytanie ubogaca pisanie,
– czytanie poszerza wiedzę,
– czytanie poprawia koncentrację i pamięć,
– czytanie rozwija wyobraźnię,
– czytanie buduje poczucie własnej wartości,
– czytanie daje satysfakcję, wprowadza w stan odpoczynku J
Warto znaleźć czas by spędzić go z książką!
Dziękuję za udział w akcji – dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom.
Przy organizacji akcji pomagali uczniowie z klasy 1a: Emilia Klimczyk, Joanna Kitlińska, Aleksandra Smela, Przemysław Pasiński i Arkadiusz Mincberger.
Iza Bubniak /1g/ wykonała kreatywne zdjęcia wspólnie z „grupą modeli” w składzie: Magdalena Irzyk, /1g/, Kinga Świerczyńska /1e/, Aleksandra Sosin /2f/, Klara Pietrzko /2f/, Wojciech Szecówka /1a/, Karol Cichor /1d/, Wiktor Klamra /1d/, Jakub Zima /1g/, Jakub Morys /2f/ a Sara Zawadzka /2h/ fotograficznie udokumentowała akcję.
organizator: prof. Anna Czepiec-Mączka – biblioteka szkolna