Młodzi biolodzy na debacie o transplantologii

Debata o transplantalogii Kraków 2016 (2)Debata o transplantalogii Kraków 2016 (7)
08-06-2016 Uczniowie z rozszerzenia biologii B22 pod opieką prof. Małgorzaty A. Baran wzięli udział w debacie Zgoda na życie. Jak rozmawiać o transplantacji narządów? Organizatorem spotkania była Dyrekcja Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie. Debata była częściowym podsumowaniem programu edukacyjnego dotyczącego transplantologii polskiej ”Zgoda na życie”. Młodzież naszego liceum pod kierunkiem prof. M. A. Baran uczestniczy w programie od początku jego istnienia.
Bardzo ciekawym i inspirującym do szerzenia idei transplantacji pomysłem organizatorów było spotkanie z osobami po przebytym przeszczepie narządów.


Na debacie mieliśmy okazję wysłuchać wykładów i uczestniczyć w dyskusji ze światowej sławy specjalistami w dziedzinie transplantologii. Wykład wygłosili między innymi pan Profesor Antonii Dziatkowiak – nestor krakowskiej i polskiej transplantologii oraz wybitny neurobiolog, pan Profesor Jerzy Vetulani. Nasze uczestnictwo w programie zostało nagrodzone dyplomem i okolicznościową statuetką. Dziękujemy serdecznie i obiecujemy nie spoczywać na laurach!

I Sobieski Parlament 2016

I Sobieski Parlament 201608-06-2016 W naszej szkole odbył się I Sobieski Parlament! W wydarzeniu, które było symulacją obrad Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wzięło udział ponad 80 posłów, którzy utworzyli 6 partii politycznych. Dzięki symulacji, uczestnicy mogli na jeden dzień – 8 czerwca o godzinie 9:00 – wcielić się w role parlamentarzysty. Sobieszczacy mieli okazję do poznania demokracji w praktyce, poszerzenia swojej wiedzy obywatelskiej oraz rozwijania swoich umiejętności w zainicjowanej dyskusji, ale przede wszystkim mieli możliwość wyrażania swoich poglądów.


Na Sobieskim Parlamencie mieliśmy również zaszczyt gościć Radnego Miasta Krakowa Pana Michała Drewnickiego, dr Urszulę Kosielińską – Grabowską z Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dr Agnieszkę Słaby z Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Prezesa Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców Pawła Nowaka i Panią Teresę Grzybowską, koordynatorkę Młodzieżowej Rady Krakowa.


Organizatorami Sobieskiego Parlamentu byli: dr Olga Błyskal oraz Wojciech Firek z klasy 2j, który podczas wydarzenia pełnił także funkcję Marszałka I Sobieskiego Parlamentu. Fundatorem nagród był Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Za pracę w komisji dziękujemy również prof. Magdalenie Zawodnik oraz ekspertowi – prof. Grzegorzowi Bobkowi.


Pierwsza odsłona wydarzenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły. Pragniemy podkreślić wyjątkowość inicjatywy oraz wspaniałą organizację. Dlatego organizatorzy zapraszają za rok na II Sobieski Parlament 2017. Facebook Zdjęcia: Zuzanna Kasperek​.

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Społeczny Komitet Odnowy Zabytków



Aktualnie online: 2
Dzisiaj: 72
W tym tygodniu: 5689
W sumie: 5225525

bip