Relacja z przebiegu międzynarodowego projektu historycznego w II LO

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole przez 3 dni realizowany był 1  z 3 etapów projektu pt.: „1989: Fall of Communism in Easter Europe, Development of the strategic game for the young Europeans”. Projekt realizowany jest w ramach programu “Europe for Citizens” na podstawie umowy z European Commission, Education, Audiovisual and Culture Executive Agency (EACEA). Celem projektu jest zaangażowanie młodych ludzi w poznawanie historii najnowszej Europy, w szczególności wydarzeń roku 1989 – tzw. Jesieni Narodów. Projekt zakłada wykorzystanie nieszablonowej formy przyswajania i rozpowszechniania wiedzy – tzw. „grywalizacji”. Działania edukacyjne i warsztatowe zostały uzupełnione o seminaria, projekcje filmów, dyskusje oraz przygotowane z udziałem młodzieży spotkania otwarte. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni młodzi ludzie (w wieku 15- 30 lat) z 4 krajów: Polski, Niemiec, Słowacji i Rumunii.

Wykłady w naszej szkole wygłosili:
– dr Cecylia Kuta z krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej (prezentacja o wydarzeniach w Polsce – od Okrągłego Stołu po wybory czerwcowe 1989)
– mgr Piotr Kapusta z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (prezentacja o Nowej Hucie)
– świadkowie wydarzeń: panowie Edward Nowak oraz  Grzegorz Surdy

Uczestników po Nowej Hucie oprowadzili przewodnicy z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się komunikat dla uczniów zainteresowanych udziałem w kolejnych etapach projektu w Koszycach (18-20 lipca 2015 r.) oraz w Decie (26-28 września 2015 r.). Organizatorem projektu jest Fundacja Instytut Aurea Libertas.

Opieka: dyr. Wioletta Nogaj oraz prof. Beata Łojczyk

Znamy wyniki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej

W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas III, organizowanym przez Wydział Chemii UJ, laureatami zostali:

Paweł Baran, Majka Duda, Konrad Kwiecień, Magdalena Kamińska (opieka prof. Iwona Dolnicka) oraz Dominika Łącała, Agata Szałas, Miron Grzywniak, Paweł Rajtar, Piotr Brzychczy i Karolina Ruta (opieka prof. Barbara Pac).

Dodatkowo Pawłowi Baranowi (laureat II miejsca) i Dominice Łącale (laureatka III miejsca) został przyznany tytuł Zwycięzcy Konkursu, który przysługuje trójce najlepszych uczestników Konkursu.

Jedną z nagród otrzymywanych przez laureatów klas maturalnych są indeksy na stacjonarne studia pierwszego stopnia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach chemia, chemia medyczna i ochrona środowiska.

W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas II laureatami zostali Kamil Graca i Anna Gabryś (opieka prof. Agata Patriak).

Wszystkim Laureatom oraz opiekunom uczniów serdecznie gratulujemy!

Konkurs chemicznyNa zdjęciu Laureaci Konkursu Wiedzy Chemicznej i Konkursu EChemTest po wspólnej dla obu konkursów uroczystości rozdania nagród (od lewej: Kamil Graca, Ania Gabryś, Agata Szałas, Kuba Starzyk, Paweł Rajtar, Konrad Kwiecień, Miron Grzywniak, Dominika Łącała, Paweł Baran, Majka Duda).

Kuba ponownie laureatem, Grzegorz finalistą – Olimpiada Geograficzna

logo-olimpiada-geograficzna26-04-2014 W Krośnie zakończyły się zawody XLI Olimpiady Geograficznej. Tytuł Laureata XII miejsca zdobył po raz drugi Jakub Węgrzynowicz kl. 3d pod opieką prof. Elizy Wojtasik (w ubiegłym roku Laureat XXIII miejsca).
Tytuł Finalisty zdobył Grzegorz Antkiewicz kl. 2e pod opieką prof. Urszuli Batorskiej.
Uczniowie już uzyskali zwolnienie z matury z geografii z wynikiem 100%. Laureaci tej olimpiady otrzymują indeks n.p. psychologii UJ i innych uczelni w Polsce, laureaci i finaliści indeksy niektórych kierunków AGH w Krakowie (w roku matury) oraz indeksy na inne uczelnie w Polsce. Serdecznie gratulujemy!

Zaproszenie na lodowisko

Tauron Arena Kraków zaprasza mieszkańców Krakowa na mistrzowskie lodowisko! Już od 7 maja (czwartek) wszyscy będą mogli jeździć po lodzie, na którym rozgrywane były Mistrzostwa Świata w hokeju. Lodowisko będzie czynne od 7 maja (czwartek) do 24 maja (niedziela) w godzinach: 8:30–22:30 (ostatnie wejście godz. 21:30). Po każdej godzinie będą przeprowadzane półgodzinne przerwy techniczne. Na lodowisku rywalizowały reprezentacje Ukrainy, Kazachstanu, Japonii, Węgier, Włoch i Polski podczas Mistrzostw Świata Dywizji 1A. Szczegóły tutaj

kwiecień 2015
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Społeczny Komitet Odnowy Zabytków



Aktualnie online: 3
Dzisiaj: 248
W tym tygodniu: 2574
W sumie: 5260365

bip