W dniach 12-17.11.2013 uczniowie Ania Leśniak, Karolina Dela, Gabrysia Kowalik, Ola Weber i Mateusz Słabek wraz z prof. Loos i prof. Reichert-Zaczek uczestniczyli w projekcie wymiany trójstronnej (francusko-niemiecko-polskiej) w Weimarze. Wspólny projekt pt. „Kuchnie narodów” był realizowany w ramach imprezy „Rendez-vous de l’histoire” odbywający się co roku w Weimarze i Blois (Francja). Polegał on na opracowaniu w trzech językach wybranych przepisów z tradycyjnej kuchni każdego kraju oraz wspólnym gotowaniu (i konsumowaniu:). Efektem będzie mini książka kucharska wydana w trzech językach i zawierająca opracowane (i wypróbowane) przepisy.
Oprócz zwiedzania, wspólnych warsztatów i konsumpcji, projekt przebiegał pod znakiem dobrej zabawy, międzynarodowych konwersacji i ciekawych znajomości.
19.11.2013 Grupa uczniów pod opieką prof. Małgorzaty Sobolewskiej i prof. Sławomira Bieleckiego była na stadionie Cracovii na meczu eliminacji mistrzostw Europy U-21. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (0:0) dla Polski, trzy gole strzelił Arkadiusz Milik nr 9.
15-11-2013 Dziś w auli odbyła się debata wyborcza przed zaplanowanymi na poniedziałek 18.XI. wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Formuła debaty została w tym roku zmieniona – wg zasad debaty oksfordzkiej: pytania zadawało prezydium SU, kandydaci sobie nawzajem oraz publiczność. Prezydium SU obradowało w składzie: Prezydent Piotr Talik, Wiceprezydent Aleksandra Edelmueller, Wiceprezydent Jakub Kulisa, Wiceprezydent Oliwer Goliński. Debatę prowadził Kamil Siwecki kl. 3b.
Klasy 1c i 1f pod opieką prof. Katarzyny Kroczek i prof. ANny Wierzbickiej przygotowały 08-11-2013 Dzień Patriotyczny, w tym kiermasz biało-czerwonych wypieków. Za zebrane pieniądze klasy kupią znicze i kwiaty na groby żołnierzy poległych w I wojnie światowej. W auli szkolnej odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości z koncertem chóru szkolnego pod batutą dyr. Agnieszki Jochymek-Treli. Do Sali Teatralnej przybyli na wezwanie prof. Zdzisławy Podolskiej i prof. Katarzyny Kamizeli rycerze Joannici, Templariusze i Bracia Dobrzyńscy.
08-11-2013 W piątek grupa uczniów z klasy 2d i 2a pod opieką prof. Elizy Wojtasik uczestniczyła w ogólnopolskim festiwalu – Explorers Festival. W ramach tego przedsięwzięcia prezentowane są filmy, pokazy i wystawy na tematy związane m.in. z podróżowaniem, współorganizatorami wydarzeń jest Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Łódzki. Uczniowie wzięli udział w Laboratorium Przygody oraz Wielkiej Lekcji Geografii, której zwieńczeniem był test na Najlepszego Młodego Geografa.
Z przyjemnością informujemy, że Jakub Węgrzynowicz kl. 2d, pokonawszy kilkuset rywali, zdobył tytuł IV Najlepszego Młodego Geografa w Polsce.
Na zdjęciu również Mike Libecki – znakomity alpinista, człowiek eksploracji, gość festiwalu.
08.11.2013 r.
Tegoroczne Międzynarodowe Forum Europejskiego Parlamentu Młodzieży odbyło się w Hadze w Holandii. Sześcioosobowe reprezentacje z prawie dwudziestu krajów Europy dyskutowały na temat przyszłości światowej energii. Jedną z osób reprezentujących Polskę był uczeń II LO, Wiceprezydent Jakub Kulisa kl. 3a. Zdj.: eyp.nl
04-11-2013 Absolwent Karol Dudek (biol-chem klasa d), Prezydent Szkoły 2005/2006, obecnie doktorant Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca i nauczyciel, zagrał główną rolę w filmie o początkach kapłańskiej drogi Jana Pawła II „Ksiądz Karol – wikary z Niegowici”. Premiera filmu odbyła się dziś w Teatrze Groteska w Krakowie.
Zdjęcia z planu filmowego: